Vlaganje kumaric

Zdenka  

član od: 10.10.2001

sporočila: 19

1. avg 2002 10:45

Predvsem me zanima vlaganje oziroma shranjevanje velikih kumar (take ,ki jih olupiš in narežeš), sveže jemo v solati,...itd LP Zdenka

neznan uporabnik

1. avg 2002 21:55

Z malo vaje se da dobro vložiti tudi zelo velike kumare. Vam pokažem? Milan Perlič

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

1. avg 2002 21:57

Milan, malo se mi dozdeva, da ne govorita o istih zadevah z Zdenko. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

3. avg 2002 14:59

Če so kumare zares velike, jih lahko vložiš naribane, ter pozimi uživaš z oljem kot solato. Ni slabo. LP

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

26. sep 2002 21:43

Imam preizkušen recept za vlaganje kumaric, paprike in tudi sladkih feferonov. Še vedno mi je uspelo in je zelo okusno. Zelenjave nikoli prej ne prekuhavam temveč jo samo dobro operem in očistim ter naložim še surovo v kozarce. V vsak kozarec dodam 1 malo žličko soli, 1 malo žličko sladkorja ter začimbe za vlaganje kumaric, ki jih dobiš skoraj v vsaki trgovini. Nato prekuham kis in vodo v razmerju 1 : 3 (1 kozarec kisa in 3 kozarce vode). Količino tekočine prilagodiš količini zelenjave, ki jo želiš vložiti. Z vrelo mešanico zalijem zelenjavo v kozarcih zaprem in pasteriziram v pečici na 150 stopinjah C toliko časa, da zelenjava spremeni barvo. Zavijem v oddejo in počasi ohladim. Če pa imaš večjo količino zelenjave za vložit pa si pripravi kar kompletno mešanico in sicer: 6 kozarcev za vlaganje vode 2 kozarca za vlaganje kisa za vlaganje 6 žlic soli 6 žlic sladkorja Ostali postopek je enak. Recept je preizkušen in zanesljivo dober. LP Marjana marjana pantar malec

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti